RSS Advisory Board

RSS Validator

This service tests the validity of a Really Simple Syndication feed, checking to see that it follows the rules of the RSS specification.

Enter the URL of an RSS feed:

 

Sorry

This feed does not validate.

 • line 18, column 4: Undefined item element: full-text (10 occurrences) [help]

      <full-text>
      ^

Source: https://uz.ck.ua/feed.rss

 1. <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
 2. <rss version="2.0" xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/">
 3. <channel>
 4.    <title>Новини міста Умань</title>
 5.    <link>https://uz.ck.ua/feed.rss</link>
 6.    <description><![CDATA[Новини міста Умань з сайту газети "Уманська зоря" http://uz.ck.ua]]></description>
 7.    <language>uk</language>
 8.    <ttl>120</ttl>
 9.    <atom:link href="https://uz.ck.ua/feed.rss" rel="self" type="application/rss+xml" />
 10. <item>
 11.    <title><![CDATA[Редакція газети просить вибачення  у читачів.]]></title>
 12.    <link>https://uz.ck.ua/misto/redaktsiya-gazeti-prosit-vibachennya-u-chitachiv.html</link>
 13.    <description>
 14.    <![CDATA[У нашій країні ввели воєнний стан.]]>
 15.    </description>
 16.    <category>Місто</category>
 17.    <pubDate>Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300</pubDate>
 18.    <full-text>
 19.    <![CDATA[Редакція «Уманської зорі» просить вибачення у читачів за неможливість випуску чергових номерів нашої газети у зв’язку з введенням воєнного стану у нашій країні.
 20.  
 21. Зараз не працюють ні друкарня ні «Укрпошта» і тому немає можливості ні надрукувати ні доставити нашу газету до ваших домівок.
 22.  
 23. Молімося всі разом за нашу країну та за наше місто. Хай береже нас усіх Бог!]]>
 24.    </full-text>
 25.    <guid isPermaLink="false">https://uz.ck.ua/misto/redaktsiya-gazeti-prosit-vibachennya-u-chitachiv.html</guid>
 26.    <dc:creator>
 27.    admin
 28.    </dc:creator>
 29. </item>
 30. <item>
 31.    <title><![CDATA[Долю вишила на полотні років]]></title>
 32.    <link>https://uz.ck.ua/zemlyaki/dolyu-vishila-na-polotni-rokiv.html</link>
 33.    <description>
 34.    <![CDATA[19 лютого свій ювілейний день народження відзначила уманчанка, заслужена майстриня народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладачка УДПУ Лідія Миколаїв­на Бебешко.]]>
 35.    </description>
 36.    <category>Земляки</category>
 37.    <pubDate>Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300</pubDate>
 38.    <full-text>
 39.    <![CDATA[Вона відома на батьківщині та далеко за її межами як майстриня художньої вишивки, яка володіє багатьма видами вишивальних технік і технологій обрядового, одягового та інтер’єрного призначення, дослідниця традицій українського народного вишиття та авторка етнографічних видань. Поряд з викладацькою, вела велику пошукову і наукову роботу. Завдяки своїм дослідженням, зібрала і графічно відтворила більше 500 орнаментів і композицій уманських хрещатих рушників ХVІІІ — ХХ століть, які апробувала й зараз творчо інтерпретує в своїх авторських роботах. Вироби майстрині презентовані в Уманському краєзнавчому музеї та багатьох виставкових колекціях.
 40.  
 41. Авторські вишивані сорочки Лідії Бебешко з гордістю носять десятки людей по всій Україні та за кордоном. В 2021 році, як видатна діячка культури і мистецтв України, Лідія Миколаїв­на стала президентською стипендіаткою. А розроблені графічні схеми найкращих взірців традиційних українських вишиванок пані Лідія щедро поширює в соціальних мережах та численних публікаціях.]]>
 42.    </full-text>
 43.    <guid isPermaLink="false">https://uz.ck.ua/zemlyaki/dolyu-vishila-na-polotni-rokiv.html</guid>
 44.    <dc:creator>
 45.    admin
 46.    </dc:creator>
 47. </item>
 48. <item>
 49.    <title><![CDATA[«Вакцинація» на папері]]></title>
 50.    <link>https://uz.ck.ua/misto/vaktsinatsiya-na-paperi.html</link>
 51.    <description>
 52.    <![CDATA[Правоохоронці викрили схему виготовлення підроблених COVID-сертифікатів без проходження вакцинації]]>
 53.    </description>
 54.    <category>Місто</category>
 55.    <pubDate>Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300</pubDate>
 56.    <full-text>
 57.    <![CDATA[Понад рік сімейні лікарі однієї із поліклінік регіону вносили щомісяця до електрон­ної системи охорони здоров'я «eHealth» до 100 фейкових записів про вакцинацію громадян без проведення щеплення. За свої послуги зловмисники заробили майже 2,5 мільйонів гривень.
 58.  
 59. Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в державних автоматизованих системах, викрили працівники Управління Служби безпеки України в Черкаській області спільно з правоохоронцями слідчого управління ГУНП в Черкаській області.
 60.  
 61. Правоохоронці встановили, що організувала схему головна медична сестра однієї із міських поліклінік регіону, вона залучила до оборудки ще декількох медпрацівників та лікарів.
 62. «Клієнтів» знаходили серед відвідувачів медичного закладу, які мали певні застереження щодо щеплення. Таким пацієнтам пропонували просте рішення: сплатити 2 тисячі гривень і отримати сертифікат, оминувши процедуру вакцинації.
 63.  
 64. Після отримання коштів лікар не проводила їм щеплення. Натомість незаконно вносила їхні персональні дані в електронну систему охорони здоров’я «eHealth» як нібито вакцинованих.
 65.  
 66. У ході санкціонованих обшуків, проведених у службових кабінетах зловмисниць, правоохоронці вилучили: комп’ютери та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності, грошові кошти, журнали реєстрації вакцинованих осіб та звітність про щоденну вакцинацію громадян, а також чорнові записи зі списками «клієнтів» на липову вакцинацію.
 67.  
 68. Наразі планується оголошення про підозру фігурантам у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання до шести років позбавлення волі з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Тривають слідчі дії.]]>
 69.    </full-text>
 70.    <guid isPermaLink="false">https://uz.ck.ua/misto/vaktsinatsiya-na-paperi.html</guid>
 71.    <dc:creator>
 72.    admin
 73.    </dc:creator>
 74. </item>
 75. <item>
 76.    <title><![CDATA[Уманчанин возитиме до Китаю ДНК загиблих тварин для клонування]]></title>
 77.    <link>https://uz.ck.ua/misto/umanchanin-vozitime-do-kitayu-dnk-zagiblih-tvarin-dlya-klonuvannya.html</link>
 78.    <description>
 79.    <![CDATA[Уманчанин Ігор Маснюк допомагатиме людям повернути загиблих тварин. Нещодавно він заснував компанію і співпрацює з китайськими вченими, які займаються клонуванням домашніх улюбленців.]]>
 80.    </description>
 81.    <category>Місто</category>
 82.    <pubDate>Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300</pubDate>
 83.    <full-text>
 84.    <![CDATA[На цю ідею підприємця наштовхнув інцидент, під час якого загинув один із його котів.
 85.  
 86. — У мене був котик, який жив на роботі, — розповідає Маснюк. — Кілька місяців тому його випадково задавили автівкою. Я його дуже любив і возив повсюди із собою. Я одразу задався питанням, чи можна зберегти його для подальшого клонування. Мені колись потрапило на очі відоме тревел-шоу, в якому розповідали про компанію в Китаї, яка без проблем клонує тварин. Після трагедії, я ще швидшими темпами заглибився у цю тему.
 87.  
 88. Уманчанин зв’язався із представниками китайської компанії і вже невдовзі йому вдалося підписати контракт про співпрацю. Окрім цього, чоловік передав їм на зберігання біологічну тканину свого загиблого кота. Свою фірму назвав якраз на його честь.
 89.  
 90. — Я придбав спеціальний холодильник для перевезення біоматеріалу, — продовжує Ігор. — Нам Китай дав формулу розчину, в який опускається матеріал. Так я відправив ДНК зі своєї тварини. В них є спеціальний пристрій, який обирає найкращі клітини для подальшого клонування. Поки я не буду клонувати кота. Почекаю, може відляже від серця ця втрата. Його кличка була Макс. Тому я так і свою фірму найменував.
 91.  
 92. Компанія Ігоря надає послугу з транспортування відібраних зразків померлих тварин в Китай і повернення в Україну вже клонованої особини. Процес відтворення є аналогом сурогатного материнства.
 93.  
 94. — Сурогатній мамі-тварині підсаджуватиметься ДНК померлої тварини, — пояснює підприємець. — Процес клонування відбуватиметься протягом 3-4 місяців. А потім вже або власник сам їде забирає, або доручає це нам. Ми перші в Україні, з ким китайці підписали контракт. Тепер ми є офіційними представниками компанії.
 95.  
 96. Послуги із забору клітини та збереження коштуватимуть 2,5 тисячі доларів. Клонування оплачується окремо.
 97.  
 98. — Забір і зберігання клітини протягом 10 років коштує приблизно 2,5 тисячі доларів, — рахує Маснюк. — У нас вже було одне замовлення на це. В тому випадку люди ще поки думають, чи варто клонувати. Саме клонування коштуватиме окремо. Суми різні і залежать від породи та розмірів тварин. Загалом, відтворити можна буде навіть улюбленого коня. В
 99.  
 100. Україні вже є люди, які скористались цією послугою. Також є власники померлих тварин, які мали бажання й кошти, але не знали, куди звернутися.
 101.  
 102. Якщо знайдуться ті, хто захоче клонувати свою тварину, чоловік дав кілька порад.
 103.  
 104. — Найперше, потрібно замотати тіло тварини в мокрий прохолодний рушник, — пояснює Ігор. — Потім помістити його в прохолодне місце. Забір клітин треба зробити протягом 24 годин. Ми або самі виїжджаємо до клієнта, або він їде до нас. Конкретно забором матеріалу займається досвідчений ветеринар. Я довго шукав якісну клініку. Зупинився на ветклініці «Айболіт», яка розташована в місті Умань. Вона об’єктивно одна з кращих по країні.
 105.  
 106. Зберігання клітин домашніх улюбленців та транспортування буде входити в один цінник. Про це Ігор Маснюк домовиться із компанією.
 107. Охочі дізнатися більше про послугу, можуть зателефонувати за номером 0688050088, або звернутися за адресою ветцентру «Айболіт»: місто Умань, вулиця Герцена, 29.
 108.  
 109. Джерело: сайт ПРО ВСЕ]]>
 110.    </full-text>
 111.    <guid isPermaLink="false">https://uz.ck.ua/misto/umanchanin-vozitime-do-kitayu-dnk-zagiblih-tvarin-dlya-klonuvannya.html</guid>
 112.    <dc:creator>
 113.    admin
 114.    </dc:creator>
 115. </item>
 116. <item>
 117.    <title><![CDATA[Умань очима Наполеона Орди]]></title>
 118.    <link>https://uz.ck.ua/zemlyaki/uman-ochima-napoleona-ordi.html</link>
 119.    <description>
 120.    <![CDATA[Ринкова площа, парафіяльний костел, краєвиди
 121. «Софіївки» — якими вони були 150 років тому ми знаємо з картин польсько-білоруського художника ХІХ століття з дивовижним іменем — Наполеон Орда. Завдяки його мистецькому подвигу, ми можемо побачити те, що втрачено назав­жди і безповоротно.
 122. 11 лютого 2022 року виповнилося 215 років від дня народ­ження художника Наполеона Матеуша Тадеуша Орди. Дізнатися трохи більше, про співця українських земель допомогла рівненська краєзнавиця Світлана Калько.]]>
 123.    </description>
 124.    <category>Земляки</category>
 125.    <pubDate>Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300</pubDate>
 126.    <full-text>
 127.    <![CDATA[Бунтар, емігрант, художник
 128.  
 129. Художник, завдяки якому ми нині знаємо, як виглядала Умань у ХІХ столітті, народився у 1807 році в селі Вороцевичі Пінського повіту Мінської губернії (тепер село в Іванівському районі Брестської області Білорусі) в родині предводителя дворянства Кобринського повіту.
 130.  
 131. У 12 років вступив до Свіслоцької гімназії, яку закінчив з відзнакою, у 1823 році – на фізико-математичний факультет Віленського університету, звідки за активну участь у таємних товариствах був виключений з 4-го курсу і разом з А.Міцкевичем, І.Домейком, Я.Чечотом заарештований.
 132.  
 133. За участь у листопадовому повстанні 1831 року 24-річного Орду нагороджено вищою відзнакою Польщі — золотим хрестом «Virtuti Militari». А від царського російського режиму за це ж був переслідуваний. Після придушення повстання емігрував під чужим іменем до Європи й оселився в Парижі. У Франції Н. Орда зблизився з композитором Ф. Шопеном, у котрого брав уроки музичної композиції і гри на фортепіано. Музичні твори, написані ним тоді, швидко знайшли визнання серед європейської аристократії. За порадою Ф.Шопена, який помітив у свого друга потяг до малювання, він з 1833 року розпочав систематичне художнє навчання: відвідував студію відомого французького майстра архітектурного пейзажу П. Жирара.
 134.  
 135. Більша частина його життя — це 13 великих подорожей, головними супутниками в яких були планшет, олівець і фарби. Побачене залишалося на численних малюнках Наполеона Орди, бо малювання стало справою усього його життя.
 136.  
 137. … Лише в 1856 році, коли цар Олександр ІІ оголосив амністію революціонерам, залишивши сім’ю в Парижі, 49-річний Орда повернувся на батьківщину. Родовий маєток після смерті матері конфіскували за участь Наполеона в повстанні, а йому дозволили лише орендувати колись рідне обійстя.
 138.  
 139. У 1866 році знову арешт за підозрою в участі в повстанні 1863-1864 років. Ув’язнення у Кобринському тюремному замку. Але і там художник знаходив можливість малювати.
 140.  
 141. У 1867 році Наполеона Орду засудили до заслання у віддалені губернії Росії. Однак завдяки старанням дружини і допомозі посла Франції вирок скасували. Натомість царська влада позбавила художника навіть права оренди і мешкання в родовому маєтку. У царській Росії до останніх днів свого життя Наполеон Орда вважався неблагонадійним. У 73-річному віці художника звинуватили в шпигунстві. У музеї Наполеона Орди зберігається документ «Дело стола канцелярии Минского губернатора «О лишенном прав дворянства Наполеона Орды, занимающемся черчением планов городов, отправляемых за границу». У справі є рапорт начальника жандармського відділу про те, що «Наполеон Орда ведет замкнутый образ жизни и все время занимается рисованием чертежей, которые отправляет в Англию и Германию и получает за это большие деньги».
 142.  
 143.  
 144. Умань. Парафіяльний костьол. 1870-1874. Зберігається: Польща, Краків, Національний музей (Дзвіниці костьолу зруйнували в радянські часи).​​​​
 145.  
 146.  
 147. Творчість
 148.  
 149. Своє творче і життєве кредо митець висловив так: «Хто хоч пригорщею землю носить, той зможе насипати гору». Він невтомно «носив» свої мальовані «пригорщі» з багатьох країн світу, і вони складали його гору неперевершених замальовок, у яких ніби зупинився час. Вони були документально точним і водночас романтично-образними. Завдяки ним ми нині можемо зазирнути в дофотографічне минуле нашого краю, дізнатися, як виглядали місця, яким долею судилося зникнути назавжди.
 150. Щовесни він вирушав у мандри, результатами яких стали цикли архітектурних пейзажів Білорусі, Литви, Польщі, України. За час своїх творчих поїздок мистець зробив понад 800 рисунків.
 151.  
 152.  
 153. Умань. Ринкова площа. 1870-1874. Зберігається: Польща, Краків, Національний музей
 154.  
 155.  
 156. Україну художник відвідав двічі: у 1862 і в 1871–1876 роках. Саме тоді він досліджував Київську й Подільську губернії. Лише по Київській губернії було зроблено близько 110 малюнків. Садиби, маєтки, палаци України найбільше вразили Наполеона Орду й посіли особливе місце в його творчому доробку – 148 зафіксованих об’єктів. Серед робіт цього цик­лу є й роботи, присвячені нашому краю.
 157.  
 158. У останні роки життя художник продовжував подорожувати і малювати. Тяжко захворівши, аби не завдавати клопоту рідним, лежав в одному з шпиталів Варшави, де й помер у 1883 році у 76-річному віці. За заповітом поховали його на батьківщині в родинному склепі в містечку Іваново. Тут стоїть йому пам’ятник. У 1980-і роки під час забудови на місці старого римо-католицького кладовища могилу митця в Іваново було знищено.
 159.  
 160. Нині творчий спадок художника налічує 1150 акварелей і графічних робіт, з яких 977 малюнків зберігається в Національному музеї Кракова в Польщі, куди їх у 1886 році передали родичі художника.
 161.  
 162. У 2007 році 200-річчя з дня народження Наполеона Орди внесено в список пам’ятних дат ЮНЕСКО на знак визнання внеску художника в світову культурну спадщину.
 163.  
 164.  
 165. Джерело : etrorivne.com.ua]]>
 166.    </full-text>
 167.    <guid isPermaLink="false">https://uz.ck.ua/zemlyaki/uman-ochima-napoleona-ordi.html</guid>
 168.    <dc:creator>
 169.    admin
 170.    </dc:creator>
 171. </item>
 172. <item>
 173.    <title><![CDATA[Зимові поезії Євгенія Юхниці]]></title>
 174.    <link>https://uz.ck.ua/pishut-chitachi/zimovi-poezii-evgeniya-yuhnitsi.html</link>
 175.    <description>
 176.    <![CDATA[Вітаю всіх у 2022-му!
 177. Фантастично вдалого всім нам року!
 178. Бажаю вам креативності та сміливості
 179. виходити за рамки звичного комфорту,
 180. яскравих та відмінних вражень
 181. та спонтанного виконання бажань!
 182. Нехай новий 2022 принесе вам все найкраще та чудове!]]>
 183.    </description>
 184.    <category>Пишуть читачі</category>
 185.    <pubDate>Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300</pubDate>
 186.    <full-text>
 187.    <![CDATA[Вірші поетапро Різдво
 188.  
 189.  
 190.  
 191.  
 192. * * *
 193.  
 194. Злагоджений настрій гармонійної куті.
 195.  
 196. На Різдво, зібрання рідних разом – асорті.
 197.  
 198. ...Чуйна урочистість невимо́влених щедрот
 199.  
 200. Людної, чи у трісках, родини -
 201.  
 202. Приклад, за вечерею короткий епізод,
 203.  
 204. А дає життя – життю, й світлинам.
 205.  
 206.  
 207.  
 208.  
 209.  
 210. * * *
 211.  
 212. Містом, у Різдво,
 213.  
 214. Як стемніє, й зранку,
 215.  
 216. Біля хвірток на колодах -
 217.  
 218. По страві різдвяній.
 219.  
 220. …Тим хто – чи не зміг, не встиг
 221.  
 222. Їжоньку приготувати
 223.  
 224. У серцевій мерзлоті…
 225.  
 226. …Спершу – їм смачне курчатко.
 227.  
 228. І з молитвою, подяками:
 229.  
 230. Й тіням - свято з ліхтарями.
 231.  
 232.  
 233.  
 234.  
 235.  
 236. * * *
 237.  
 238. Під ялинкою в Різдво
 239.  
 240. У обгортоньках – відро.
 241.  
 242. А у ньому, кольорами,
 243.  
 244. За́гадки від татка й мами –
 245.  
 246. У пакунках…
 247.  
 248. --Що ж там саме?.
 249.  
 250. Смарти, джойстик фантастичний?,. –
 251.  
 252. Нетерплячі брат й сестричка
 253.  
 254. Знають, що їх розгортати
 255.  
 256. Можна буде, коли тато
 257.  
 258. Скаже: «Дякую вам, діти,
 259.  
 260. Що ви є, як сонце й вітер».
 261.  
 262.  
 263.  
 264.  
 265.  
 266. * * *
 267.  
 268. Правилась м’яка різдвяна служба
 269. Й хтось з очей примітних спостеріг:
 270. З люду вирізнялася сутужа
 271. Легка літня постать серед всіх.
 272.  
 273. Наче, замурована у скелю,
 274. З поглядом проникливим, стійким,
 275. Незворушним, мов чернецька кел’я,
 276. З виразом загостреним, блідим.
 277.  
 278. Спів злітав до третьої октави
 279. Чистих хорових журних висот,
 280. Стриманий, величний і хупавий
 281. Гармонійних лагідних щедрот.
 282.  
 283. Загасає свіченька в підсвіччях.
 284. Це - людина в зладі голосам,
 285. Стерпла, з невідомим потойбіччям
 286. В людній церкві з Богом сам на сам.
 287.  
 288. * * *
 289.  
 290. Сьогодні, сім,єю, з добром – і за стіл.
 291. Матуся усіх запросила на сьому.
 292. Молитва зійде на веселих, жолобних.
 293. На їжу, до неба, у кров – чистотіл.
 294. ...Стрім заколихає дзвіницями.
 295. Родина – єдина, в словах, інтуіції.
 296. Різдво, думки чемні, сердечна традиція.
 297.  
 298. І на поважаючій ситій говірці,
 299. Ми разом з оточуючим світлим панством,
 300. Бутон побажань на здоров'я і зміцність
 301. Шлемо́, світовій, нас єднаючій пастві.
 302.  
 303.  
 304.  
 305.  
 306. Січневі вірші поета
 307.  
 308.  
 309. * * *
 310.  
 311. Я тобі намалюю в застиглому січні
 312.  
 313. пелюстки фортепіанних рапсодій,
 314.  
 315. снігові естакади в наметі графічнім,
 316.  
 317. і нічну Фудзіяму в далекій Японії.
 318.  
 319. …Туберози, аро́ми княгині із Індій,
 320.  
 321. заховаю в садку під сорочкою,
 322.  
 323. де ти зможеш Венерою чути Юпітери
 324.  
 325. і качатися тактами досхочу.
 326.  
 327.  
 328.  
 329. * * *
 330.  
 331. Свою мелодію засніжену,
 332.  
 333. аранжирувальник-січень,
 334.  
 335. на партитури розкладає й веселіші
 336.  
 337. і часом - романтично-вулканічні.
 338.  
 339. І по дорозі незнайомі і солідні
 340.  
 341. тають на мить дітьми, і ковзають по льоді,
 342.  
 343. Дафлкот і пальта джентельментські однобортні
 344.  
 345. в сніг одягаються, розхристані сьогодні…
 346.  
 347.  
 348.  
 349.  
 350.  
 351. * * *
 352.  
 353. Пушинки обгорнули пави-сосни,
 354. Але струмочку – видну шибку залишили.
 355. І гіллячко, як пити схоче, коси
 356. Нахилить у бурчак в засніжених шапчинках.
 357. …Тут сосни ввічливі вздовж рівчака незмерзлого
 358. Поважно, дружньо розступилися, і дивляться:
 359. Хто ж першим прокрадеться між снігів нанесених
 360. За лунко й радісно цюркочими водицями?
 361. ...Струмочку в січні – видну шибку залишили...
 362.  
 363.  
 364.  
 365. * * *
 366.  
 367. Потопило у снігах ковзких - дахи.
 368.  
 369. В Україні - біломрійна ніжна повінь.
 370.  
 371. В ній, десь гли́боко, життя, страхи́ й шляхи -
 372.  
 373. У м’якому, хоч й скрипучому, полоні.
 374.  
 375. ...Дуб, ялиця, стишні, ззовні мовчазні.
 376.  
 377. Що ж під ковдрами снігів? – не видко, звідки...
 378.  
 379. Й на сметанному, здається, полотні
 380.  
 381. Грають блищиками зірочки́ – в засліпки.
 382.  
 383.  
 384.  
 385. * * *
 386.  
 387. Нарешті, сніг - у січні. Дихається. Тихо.
 388.  
 389. Насипунці айранні - в крапельках застиглих.
 390.  
 391. …Коли гостює Фахівниця по снігам:
 392.  
 393. За двері, з хати, із палацу, зірколіта-
 394.  
 395. На вулицю, у поле, в гори-хвилі
 396.  
 397. Мені приємно запропонувати вам….
 398.  
 399.  
 400.  
 401. * * *
 402.  
 403. Ожеледиця,
 404.  
 405. Йду не по стежці.
 406.  
 407. Шлях занесений,
 408.  
 409. Сніго-фортеці.
 410.  
 411. А до тво́їх юрт -
 412.  
 413. Через намети.
 414.  
 415. Побіжу, завмру:
 416.  
 417. …Слизьке́ лібрето.
 418.  
 419. Ожеледиця –
 420.  
 421. Було прикметою?
 422.  
 423.  
 424.  
 425. * * *
 426.  
 427. На дво́рі зранку – віхола
 428.  
 429. Молочна, невагома.
 430.  
 431. І очі мило бігають
 432.  
 433. По за́крутках знайомих,
 434.  
 435. …І колами клубочить
 436.  
 437. Розсипчатою пудрою.
 438.  
 439. І віриш остато́чно
 440.  
 441. У зміни, хоч надумані.
 442.  
 443.  
 444.  
 445. * * *
 446.  
 447. Мокрий дощ, чи сніжний град,
 448.  
 449. А кабанчик дикий став –
 450.  
 451. Й прислухається, чи не крадеться вовк.
 452.  
 453. Він, горішеньки ліщини
 454.  
 455. Для своєї для родини
 456.  
 457. Розгрібає в снігу з листям, рох-рох-рох.
 458.  
 459. …Але, хто на лижах йде
 460.  
 461. Зранку, ввечері, чи вдень -
 462.  
 463. Мріє стадо їх побачити, під’їхати…
 464.  
 465. Та у свинок - чутні вуха:
 466.  
 467. Як палки́ по снігу стукають -
 468.  
 469. Свинки зразу ж розчиняються у віхолі.
 470.  
 471.  
 472.  
 473. * * *
 474.  
 475. Зраділий вітерець снігонапудрений
 476.  
 477. Сам відчиня заку́шкане віконце.
 478.  
 479. І об стіну, римованими стуками
 480.  
 481. Забуто награє уявні пере хльости.
 482.  
 483. …У січні, приальтанкові сніжки́
 484.  
 485. Здіймаються і залітають у квартирки
 486.  
 487. Декорами… Сніжинки-качечки -
 488.  
 489. Дизайн-флористи антарктидових покликань.
 490.  
 491.  
 492.  
 493. * * *
 494.  
 495. Заморозило сходи і куряву.
 496.  
 497. От і оченьки в паморозь щуримо:
 498.  
 499. Зупинилась бабуся, бо ковзає.
 500.  
 501. Пішаки, театральними позами,
 502.  
 503. Рукавичками – до арматурин,
 504.  
 505. За автівки, зненацька, тримаються,
 506.  
 507. А ті, інколи, пікають цяцьками.
 508.  
 509. …От би, біля кав'ярні вдалося -
 510.  
 511. Нас з колесами припаркувати
 512.  
 513. І смаколиком здобним і млостим
 514.  
 515. Заїдати ковзкі льодо-скати.
 516.  
 517. …Красень січень-білявик у го́стях…
 518.  
 519.  
 520.  
 521. * * *
 522.  
 523. Заметілля, смакуємо літо
 524.  
 525. Крюшонами з ягоди лісу.
 526.  
 527. Пьяно-форте, з пухнастим бісквітом -
 528.  
 529. Награє поруч мандоліністка.
 530.  
 531. …От і слухати б – ще й ще, до ранку.
 532.  
 533. І долоньок торкатись тремтячих.
 534.  
 535. І виконувати забаганки.
 536.  
 537. …Січень, я …тобі вдячний!
 538.  
 539.  
 540.  
 541. * * *
 542.  
 543. Відтермінована зима до січня стукає:
 544.  
 545. --Пусти, затрималася. Я збирала сніг,
 546.  
 547. Аби з пагорбів малеча стрімко, грудками,
 548.  
 549. Санчатками, як в літаках, злітали з ніг.
 550.  
 551. …Косулі, взимку, сплять на відстані, на гіллі.
 552.  
 553. А люди у морози туляться, мов родичі
 554.  
 555. І молоді́ на білотканному весіллі:
 556.  
 557. Зігріє ди́хання прадавнім в колі вогнищем.
 558.  
 559.  
 560.  
 561. * * *
 562.  
 563. Білий пух росте на гіллі догори.
 564.  
 565. А у нірках сплять альпійські бабаки.
 566.  
 567. Щодва тижня прокидаються всі разом.
 568.  
 569. Й знову вмощуються на сухі матраци.
 570.  
 571. Їх шукають і лисички і вовки.
 572.  
 573. Але нишком сплять обачні бабаки.
 574.  
 575. Січень сніжний гріє краще спільну нірку,
 576.  
 577. У яку всю осінь зносили коріння.
 578.  
 579.  
 580.  
 581. * * *
 582.  
 583. Аби у січні достатніло сонця -
 584.  
 585. Я викладаю сніги мандаринками,
 586.  
 587. Й з будинків стишених, змерзлих кіосків
 588.  
 589. Маленьким сонечкам – оплески линуть.
 590.  
 591. …Так може, й в сонці – мільядр мандаринок,
 592.  
 593. І нагорі хтось малює для нас,
 594.  
 595. Аби раділи ми й в січні з будинків
 596.  
 597. Театру, банку, пошт і ощадкас.
 598.  
 599. …У заметіль ми смакуємо літо
 600.  
 601. Кршонами з малинового морсу]]>
 602.    </full-text>
 603.    <guid isPermaLink="false">https://uz.ck.ua/pishut-chitachi/zimovi-poezii-evgeniya-yuhnitsi.html</guid>
 604.    <dc:creator>
 605.    admin
 606.    </dc:creator>
 607. </item>
 608. <item>
 609.    <title><![CDATA[Передплатити «Уманську Зорю» можна за «ковідну» тисячу]]></title>
 610.    <link>https://uz.ck.ua/misto/peredplatiti-umansku-zoryu-mozhna-za-kovidnu-tisyachu.html</link>
 611.    <description>
 612.    <![CDATA[Про додаткову можливість передплатити нашу газету]]>
 613.    </description>
 614.    <category>Місто</category>
 615.    <pubDate>Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300</pubDate>
 616.    <full-text>
 617.    <![CDATA[2 лютого Кабмін вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України про Порядок надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка». Відтепер за ці кошти можна передплатити друковані ЗМІ.
 618.  
 619. Програма єПідтримка вже працює для передплати друкованих ЗМІ. Головним і єдиним варіантом прийому «Укрпоштою» коштів з Єпідтримки є онлайн-сервіс з передплати peredplata.ukrposhta.ua.
 620.  
 621. Листоноші, відділення та поштові термінали на місцях можуть і надалі приймати платежі в рахунок власних коштів українців, але не працюватимуть із «тисячею» за вакцинацію.
 622.  
 623. Передплатити улюблену газету або журнал можна лише через сайт «Укрпошти», де викладено всі каталоги.]]>
 624.    </full-text>
 625.    <guid isPermaLink="false">https://uz.ck.ua/misto/peredplatiti-umansku-zoryu-mozhna-za-kovidnu-tisyachu.html</guid>
 626.    <dc:creator>
 627.    admin
 628.    </dc:creator>
 629. </item>
 630. <item>
 631.    <title><![CDATA[Найстаріший гербарій України]]></title>
 632.    <link>https://uz.ck.ua/istoriya-nashogo-krayu/naystarishiy-gerbariy-ukraini.html</link>
 633.    <description>
 634.    <![CDATA[Науковий гербарій Уманського національного університету садівництва належить до найстаріших гербаріїв України. Він містить унікальні колекції рослин, окремі з яких становлять світове надбання, оскільки не оприлюднені в жодній з інших колекцій світу. Саме тому науковий гербарій Уманського НУС зареєстровано в Index Herbariorum (New York) з індентифікатором (акронім) — UM.]]>
 635.    </description>
 636.    <category>Історія нашого краю</category>
 637.    <pubDate>Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300</pubDate>
 638.    <full-text>
 639.    <![CDATA[Довідково: Index Herbariorum (IH) є найкрупнішою світовою базою гербаріїв. Нині у світі нараховується близько 3000 гербаріїв, якими опікується біля 12 000 фахівців. У сукупності гербарії світу містять більше 350 000000 зразків задокументованої рослинності за останні 400 років. Index Herbariorum здійснює кураторство цим важливим ресурсом з метою використання в наукових цілях та задля збереження біорізноманіття.
 640.  
 641.  
 642. Індекс Herbariorum (IH) документує місце розташування гербарію, його кількісні характеристики (наприк­лад, кількість і тип зразків), дату заснування, а також контактну інформацію. До IH можуть потрапити лише ті гербарії, що продемонстрували доступність широкому колу вчених та активне використання в науковій роботі.
 643.  
 644.  
 645.  
 646.  
 647.  
 648. Збиратися цей гербарний фонд почав ще у 1844 році під час наукових експедицій, обміну між гербарними установами, за рахунок дарунків любителів природознавства, під час практики учнів Головного училища садівництва, яке готувало учених садівників та лісівників і було розташоване в Одесі. Це пізніше училище переїхало до Умані й стало Уманським училищем землеробства і садівництва. І тоді гербарій почав поповнюватися зразками фіторізноманіття наших широт.
 649.  
 650. Сьогодні Фонд наукового гербарію університету нараховує понад 27,7 тисячі експонатів. До його складу входить понад 7,7 тисячі цінних зборів історичного значення, більше 5,4 тисячі гербарних зразків наукового призначення та 17,4 тисячі гербарних зразків навчального напрямку.
 651.  
 652. В складі історичної частини гербарної колекції є зразки, датовані 1840-1907 роками, гербарії з Уралу, Монголії, Нікітського ботанічного саду в Криму, Царициного саду (нині НДП «Софіївка»), дендрологічні багаторічні зразки дикорослої флори, оранжерейні тощо. Є гербарій студентів Уманського сільськогосподарського інституту — з довоєнних часів і до двохтисячних років, є дендрологічний гербарій випускника 1914-го року А.І.Лепіна, іменний меморіальний гербарій Йосипа Пачоського — учня училища 1882-1886 років. А ще — іменні колекції професорів з Чукотки, Камчатки, різних куточків України. Історичний карпіологічний гербарій насіння та сходів у біксах, шишки голонасіннєвих рослин збережено ще з часів першого хранителя музею Віктора Антоновича Гаврилюка.
 653.  
 654.  
 655.  
 656.  
 657.  
 658. Взагалі тут кожний екземпляр унікальний. У гербарних зібраннях прослідковується розвиток природи протягом двох століть, флора різних регіонів, а в порівнянні з кліматичними змінами — й стійкість рослин, їх вміння пристосовуватися до температурних режимів і при цьому не втрачати свої природні властивості, в тому числі — й цілющі, харчові, екологічно захисні тощо.
 659.  
 660. На сьогодні гербарій (UM) – це унікальне зібрання, яке є не тільки раритетом у своїй царині, але й продовжує бути цінним посібником з вивчення місцевої флори та флори України в її історичному аспекті. Сьогоднішні студенти продовжують поповнювати гербарій УНУС. Ці гербарні рослини потрібні й для підготовки молодих спеціалістів, які практикуватимуть у галузях агрономії, біології, захисту рослин, садівництва та виноградарства, лісовому господарстві. Вони необхідні в науково-дослідній діяльності вишу в наш час і становитимуть цінність у майбутньому, щоб люди знали, який це дорогоцінний скарб — фіторізноманіття. І берегли його — для себе і для майбутніх поколінь.
 661.  
 662. Джерело: Уманський НУС, Черкаський край]]>
 663.    </full-text>
 664.    <guid isPermaLink="false">https://uz.ck.ua/istoriya-nashogo-krayu/naystarishiy-gerbariy-ukraini.html</guid>
 665.    <dc:creator>
 666.    admin
 667.    </dc:creator>
 668. </item>
 669. <item>
 670.    <title><![CDATA[У фіналі нацвідбору Євробачення виступить уманський гурт]]></title>
 671.    <link>https://uz.ck.ua/mistetstvo/u-finali-natsvidboru-evrobachennya-vistupit-umanskiy-gurt.html</link>
 672.    <description>
 673.    <![CDATA[24 січня Суспільне оголосило імена восьми фіналістів Нацвідбору, що 12 лютого змагатимуться за можливість представляти Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення 2022. До списку фіналістів увійшов уманський гурт «Our Atlantic» з піснею «Моя любов».
 674. «18000» поспілкувався із учасниками гурту і розповідає про їхню пісню для Євробачення.]]>
 675.    </description>
 676.    <category>Мистецтво</category>
 677.    <pubDate>Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300</pubDate>
 678.    <full-text>
 679.    <![CDATA[— Хто такі «Our Atlantic» та чим вони особливі?
 680.  
 681. — «Our Atlantic» – інді-поп гурт з Умані, що створили 2017 року Віктор Байда (вокал, клавіші, автор музики) та Дмитро Бакал (бас, автор текстів) в Умані. Згодом вони утворили фантастичну четвірку, коли до них приєдналися Сергій Лисов (гітара) та Олексій Биков (ударні). Свій музичний стиль гурт описує як суміш україномовного інді-попу з елементами диско, фанку та соулу. На такий вибір вплинув вусатий фанк 70-80х років.
 682. Бажання створювати круту музику «забутого», але видатного стилю, що об’єднало цих чотирьох чоловіків 2017 року, переросло у 2 ЕР — «Pillow»
 683. (2018 р.) та «Час Розваг» (2020 р.), після другого з яких групу номінували на музичну премію «YUNA 2021» за категорією «Відкриття року».
 684.  
 685. — Що ж означає те «Наша Атлантика»? Ні, це не про привласнювання міфів та легенд, це про намір довести силу української музики, показати, що наша музика не менш якісна за інші, та не потребує іноземних вкраплень.
 686.  
 687. — «Наша Атлантика — це те, що у нас є те ж саме (що й за межами країни, – ред.), просто нам треба не дивитися за ці океани, а подивитись на свій. Ми його ще не дослідили. І взагалі океани малодосліджені, як і наша українська музика. А нам варто зосередитись спочатку на своєму, а потім вже дивитися деінде».
 688.  
 689. Не фольком єдиним
 690.  
 691. Фольк — це первинна музична база для українського народу. Але при цьому це не єдиний вартий уваги напрям в багатій українській музичній справі, переконані представники гурту.
 692. Пригадайте, скільки пустих сторінок у вашому закордонному паспорті. І уявіть, що ви кожного року ставите штамп про відвідування однієї і тієї ж країни. Ви насолоджуєтесь, відпочиваєте, але скільки цікавого та незвіданого пропускаєте водночас. Тому гурт «Our Atlantic» вирішив відійти від такого віяння та орієнтується на сучасну поп-музику, водночас спираючись на класику у вигляді вусатого фанку. У пісенному конкурсі Євробачення гурт бачить можливість заявити про себе та свою прогресивну музику. Коли минулого року в Україні вирішили не проводити Нацвідбір, гурт випустив альбом «Час Розваг». Але цього року вони зібралися усією командою, щоб вирішити, що вони візьмуть участь у Нацвідборі на Євробачення 2022. І коли зрозуміли, що їхні дедлайни палають, в експрес-режимі створили пісню «Моя любов». І не даремно, адже «Our Atlantic» увійшли з нею до фіналу Національного відбору.
 693.  
 694. Назва буває оманливою
 695.  
 696. Якщо ви подумали, що «Моя любов» – це пісня про велич кохання, то вітаємо. Ви помилилися! Ця пісня насправді про аб’юз. Так, цей трек, написаний на тему, з якою опосередковано чи ні могли зіштовхнутися безліч людей – від фізичного до психологічного насилля над людиною. І, як стверджує гурт, ця тема не досить розкрита в плані комунікації, тому їхня участь стане своєрідним кроком до здійснення цього. Також пісня, за словами Дмитра Бакала, відрізняється від 90 % пісень цьогорічного Нацвідбору.
 697. «Моя любов» написана українською мовою. Гурт «Our Atlantic» співатиме українською, оскільки «ми живемо і працюємо в Україні, то саме тут наша зовсім недосліджена Атлантика».
 698.  
 699. Пісня «Моя любов» з 1 лютого вже розміщена у вільному доступі в інтернеті.
 700.  
 701. Що ж буде у фіналінаціонального відборуУкраїни 2022?
 702.  
 703. Враховуючи, що імена фіналістів Нацвідбору на Євробачення 2022 оголосили 24 січня, то в цієї вісімки учасників буде не так багато часу на підготовку. Також на прес­конференції оголошення фіналістів цього етапу конкурсу продюсери повідомили, що кожен виступ буде мінімалістичним та орієнтованим на артиста.
 704. Фінал українського національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення» 2020 року відбудеться Увечері 12 лютого. У прямому ефірі нацвідбір покажуть телеканали «UA: Перший» та СТБ. Трансляція розпочнеться о 19:00.
 705.  
 706. Джерело: 18000.com.ua]]>
 707.    </full-text>
 708.    <guid isPermaLink="false">https://uz.ck.ua/mistetstvo/u-finali-natsvidboru-evrobachennya-vistupit-umanskiy-gurt.html</guid>
 709.    <dc:creator>
 710.    admin
 711.    </dc:creator>
 712. </item>
 713. <item>
 714.    <title><![CDATA[Школи №5 та №3 відремонтовано]]></title>
 715.    <link>https://uz.ck.ua/misto/shkoli-5-ta-3-vidremontovano.html</link>
 716.    <description>
 717.    <![CDATA[Завершено  роботи по масштабній реконструкції шкіл
 718. №5 і № 3 у місті Умань.]]>
 719.    </description>
 720.    <category>Місто</category>
 721.    <pubDate>Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300</pubDate>
 722.    <full-text>
 723.    <![CDATA[У приміщеннях замінено старі вікна на металопластикові, утеплено фасади і здійснено декоративне оздоблення. Відремонтовано покрівлі, сходи, вхідну групу. Всередині приміщень також зроблено ремонти європейського рівня. Класні кімнати і навчальні кабінети осучаснено, пофарбовано. Заплановано облаштування шкільних дворів, спортивних та ігрових майданчиків. Також в планах закупівля сучасного навчального обладнання і шкільних меблів.
 724.  
 725. На ремонт шкіл було залучено кошти з міського бюджету, субвенції на соціально-економічний розвиток і кошти інфраструктурної субвенції програми «Велике будівництво».]]>
 726.    </full-text>
 727.    <guid isPermaLink="false">https://uz.ck.ua/misto/shkoli-5-ta-3-vidremontovano.html</guid>
 728.    <dc:creator>
 729.    admin
 730.    </dc:creator>
 731. </item>
 732. </channel>
 733. </rss>